زندگی من (میرزاعلی آیت اللهی)

این وبلاگ بنا دارد شرح مختصری از شهر و محیط و شرایط زندگی نویسنده اش را برای دیگران مطرح سازد

والدین....1

پدرم مرحوم آقا میرزاجوادآیت اللهی فرزند مرحوم حاج میرزاعلی شریف(آیت اللهی) بودند دارای تحصیلات حوزوی و با من تقریبا ۵٠ سال اختلاف سنی داشتند. ایشان نوه دختری آقا سید یحیی مجتهد بودند.شرح نسب نامه را برادرم آقا علیرضا آیت اللهی در صورتی مه ضرورت بدانند اولی بر طرح آن می باشند.

پدرم اول جوانی به کسوت روحانی در می آیند و اهل منبر بودند و سپس در اثر میگرن حوزه را ترک و از پیشنمازی مسجد مصلی عتیق کناره گیری کرده و با کارهایی از فبیل کارمندی ادارات نوغان- مخابرات و قند وشکر بالاخره به سردفتری روی آورده ودر زمستان ١٣۶۴ به رحمت خدا پیوستند.

آنچه از پدر دیده ام: دقت و سادگی....بی آلایشی و ساده زیستی....عشق به خانواده و احترام ورسیدگی به مادر(مشابه آن را نه دیده و نشنیده ام).....نجابت کم نظیر بی ریایی و تا حدی روحیه درویشی گری ....خونسردی و احتیاط.....مدیریت و........

مشکل اینجاست که تازمان حیات والدین قدر ایشان شناخته نمیشود و زمانی به ارزش آنها پی می بریم که دیر شده است و از ایشان جز خاطره ای باقی نمانده است.

ایجاز در طرح مطلب به این دلیل است که در طول مباحث آینده بیشتر به این موضوع پرداخته خواهد شد.ونیز اختصار رعایت حوصله را خواهد نمود

  
نویسنده : میرزاعلی آیت اللهی ; ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٠
تگ ها :